Jan Dorničák

Hlavní stavbyvedoucí

„Zaměřuji se na kvalitu našich služeb i kvalitu vztahu se zákazníkem.“

Na začátku mé profesní cesty stála stavební průmyslovka. Získal jsem díky ní základní přehled o stavařině, naučil se kreslit (ještě „postaru“ perem na pauzák) a stavařskému jazyku. Po jejím absolvování jsem se ale vydal humanitním směrem a věnoval se pomoci lidem v těžkých situacích. Prošel jsem všemi stupni, od „lopaty“ až po vrcholový management. Pracoval jsem na několika inovativních projektech, přednášel jsem na odborných konferencích a spolupodílel jsem se na spuštění reformy psychiatrické péče v ČR.

I v této době jsem se stavebnictvím částečně zabýval. Zastupoval jsem investory jako stavební dozor, při jednání s úřady, dělal výběrová řízení na dodavatele…

Mezi tehdejší projekty patří např. vznik cyklistického odpočívadla, rekonstrukce rodinného domu a chalupy, nebo vybudování modlitebny.

Po čtyřicítce jsem se rozhodl pro druhou kariéru a vrátil se naplno ke stavebnictví. Z předchozího profesního života jsem si přinášel výborné komunikační dovednosti, silný „tah na branku“, schopnost kreativně řešit náročné situace a manažerské zkušenosti z řízení velkých projektů a týmů.

Hned první stavba moje schopnosti prověřila. Díky COVID-19 byla ve stavebnictví personální nouze a slibované stoleté sucho se projevilo vydatnými každodenními dešti. Stavba se přesto zdařila ke spokojenosti investora a jeho reference je pro mne nejen oceněním, ale i závazkem: „S Janem jsme se potkali dvakrát. Poprvé při setkání k nadačním fondům a podruhé při rekonstrukci střechy na našem muzeu. Hlavně naše druhé setkání bylo prubířské, protože v jeho průběhu nastaly hodně vlhké chvilky (silné deště po sundání střechy), ale zde se prokázalo, že Jan je chlap, který drží slovo a dá se na něj spolehnout. Spolupráce byla skvělá a výsledkem je nová střecha a úžasný prostor pro kulturní aktivity obce. Nemám obavu s ním jít do dalších projektů.“

V ADAR ing s.r.o. mám na starosti obchodní činnost, přípravu stavebních zakázek, komunikaci s investorem a dalšími zúčastněnými a především samotné vedení stavby - plánování, koordinaci, řízení a kontrolu.