Pavel Hájek

Výrobní ředitel

Jsem rád, že jsem se již na základní škole rozhodl dělat stavařinu. Baví mě a bavit vždycky bude. Mám rád především složité výzvy a hledání řešení, které je výhodné pro všechny zainteresované strany.

Cesta mým kariérním životem začala v Olomouci v malé rodinné stavební firmě, kde se především naučil to, jak funguje organismus stavby z pozice parťáka a poté i technika.

V roce 2014 jsem se rozhodl změnit dosavadní působení a dále se chtěl rozvíjet na velkých stavebních projektech.

Mou velkou zkušeností byla výstavba linky pro výrobu pneumatik NEXEN v Žatci, největšího průmyslového projektu v Česku v daném roce. Jednalo se o velice náročný a velký  projekt, který byl veden celý v angličtině. Tam jsem si uvědomil, že to není o jednotlivci, ale o celém týmu, který byl skvělý. Dalším, za zmínku stojícím projektem, byla rekonstrukce zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Hrdě říkám, že se jednalo o můj dosud nekrásnější projekt, který jsem realizoval. Skloubit náročné požadavky investora, architektonické kanceláře a zástupců národního památkového úřadu bylo nesmírně složité. Další výzvou bylo najít odborníky, kteří i v dnešní době stále dovedou vytvořit repliky historických prvků dveří a zámečnických konstrukcí, což není vůbec jednoduché. Ale s týmem jsme to zvládnuli.

Postupně jsem si prošel pozicemi technika, stavbyvedoucího, hlavního stavbyvedoucího a vedoucího stavebního střediska.

,,Stavařina je náročné zaměstnání na skloubení rodinného a profesního života. To jsem si uvědomil po 7 letech stavění po celé republice jsem se chtěl vrátit domů za rodinou a obohatit firmu ADARing o cenné zkušenosti.“